Пилиповицький ДНЗ

Головна | Реєстрація | Вхід
Вівторок, 19.03.2024, 11:12
Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту
Наше опитування
Хто відвідував наш сайт?
Всього відповідей: 25
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Обов’язки сестри медичної

Контроль за організацією харчування

Сестра медична закладу дошкільної освіти відповідно до законодавства здійснює постійний контроль за організацією харчування, у тому числі за безпекою харчових продуктів та готових страв; умовами та строками їх зберігання і реалізації, технологією приготування страв; виконанням норм харчування тощо. При організації харчування медичний персонал керується насамперед Інструкцією з організації харчування дітей у дошкільних навчальних закладах (наказ МОН, МОЗ від 17 квітня 2006 р. № 298/227) та порядком організації харчування дітей у навчальних та оздоровчих закладах (наказ МОН, МОЗ від 1 червня 2005 р. № 242/329).

 

Роль   щеплення   в  житті  дитини

Все частіше і частіше останнім часом звучить від батьків фраза — «Ми відмовляємось  від  щеплення  своєї дитини». А  причини відмови пояснити не можуть, і негативних прикладів не наводять, але висновки категоричні — «Ні». 

Сьогодні  існує  чимало  точок  зору: дехто вважає, що вакцинація шкодить  здоров`ю  дитини, що можна  без неї  обійтися тощо. У  нас відмови від щеплень були завжди: і до антивакцинальної кампанії. Такі антивакцинальні кампанії є хвилеподібні. Звичайно, що зараз на фоні з додаткової кампанії імунізації проти кору та краснухи кількість відмов зросла. У перші роки  незалежності України у нас була дуже потужна антивакцинальна   кампанія, спровокована публікацією в  одній  із російських  центральних газет. Там йшлося про вміст ртуті у препараті, з  якого  виготовляється вакцина. Інформація  поширилася  по  всьому пострадянському  просторі.  Люди   почали  масово відмовлятися   від щеплень. На  фоні масових  відмов від щеплень проти дифтерії в Україні різко зріс показник  захворюваності та смертності з цієї хвороби.

Проте достатньо одного разу, щоб побачити, як помирає дитина від дифтерії,  аби   ніколи   більше не дозволяти батькам чи родичам вирішувати питання щодо щеплень. Адже дитина може померти від хвороби , якій  легко можна було  запобігти. У 1994-1998 роках в Львівській і Миколаївській областях від епідемії дифтерії помирали нещеплені діти, тому що батьки теж відмовлялися від щеплення.

Якби ж  вони бачили очі маленьких пацієнтів, які в повній свідомості йшли з життя. Це були дівчатка — 7-11 років, які загинули від  важких ускладнень дифтерії— паралічу  серця, інфекційно-токсичного шоку, відмови  провідних  шляхів  серця. Тоді  ж гинули і дорослі    Я  знаю  приклад,  коли   здоровий  юнак захворів і помер  від  кору, тому  що  його  мама  медсестра  знехтувала  щепленням.

Здоровим  дітям  без  винятку потрібно виконувати профілактичні щеплення проти всіх дитячих інфекційних хвороб.

Вакцина, яка вводиться під час щеплення, спричиняє значні зміни в імунній  системі дитини: організм  мобілізує свої  сили і виробляє антитіла проти певної інфекції.

Саме завдяки вакцинації в Україні немає спалахів епідемії на хвороби, проти яких проводяться профілактичні щеплення. Дану ситуацію можна пояснити існуванням колективного  імунітету. Це  коли 95-97% населення  країни  мають  щеплення проти тієї чи іншої хвороби. Якщо колективний імунітет менший за 95%, то рано чи пізно  кількість хворих наблизиться  до  епідеміологічного   порогу.   І   це  ще  раз підкреслює надзвичайну важливість планової імунопрофілактики.

Уявіть  ситуацію:  группа   в  садочку з 20-тьох  дітей,  не щеплені, приміром,  двоє, і  то виключно через тривалі протипоказання для цих діток. Оскільки всі  щеплені, то  саме нещеплені  якраз  і  захищені від проникнення  в колективі   інфекції. Якщо ж відсоток діток без планової вакцинації  зростатиме, то й зростатиме ризик для захворювання для тих   хто  не зробив цього тимчасово і через визначені причини, тобто «вікно» для проникнення хвороби збільшуватиметься. Як результат – розраховуватися доведеться нам усім.

Якби в ЗМІ однаково говорили не лише про шкоду від щеплення, а про інфекційні хвороби, то люди мали б можливість зорієнтуватися, що все ж таки більш небезпечне. Люди мають право вибору.

Посилання на джерело

Профілактика інфекційних захворювань

Серед інфекційних захворювань, які офіційно реєструються в Україні, грип та ГРВІ в становлять понад 90%.

Щороку практично кожний шостий мешканець України хворіє на грип та ГРВІ.

Ми вже звикли сприймати простуду як постійну супутницю холодної пори року. Але, виявляється, її можна уникнути – головне добре підготуватись.

Як попередити захворювання на грип ПРОГУЛЯНКИ НА СВІЖОМУ ПОВІТРІ. Потрібно гуляти часто і практично в будь-яку погоду, за виключенням надмірно вітряної погоди.

Правильно  вдягайте дитину, щоб вона якомога менше пітніла. Часто провітрювати приміщення.

ОСОБЛИВО ВАЖЛИВО ТРИМАТИ НОГИ В ТЕПЛІ.

Якщо сталося так, що ваша дитина промочила ноги або ж просто переохолола, обов’язково потрібно зробити їй гарячу ванночку на ноги,  вдягнути теплі шкарпетки, напоїти гарячим чаєм з лимоном і вкласти в ліжко.

СЛІДКУЙТЕ, ЩОБ ДИТИНА ВИСИПАЛАСЯ, ДОТРИМУВАЛАСЯ РЕЖИМУ ДНЯ.

Пам’ятайте, що стрес відкриває дорогу хворобам. Дуже важливо не забувати про гігієну.

Мити руки потрібно частіше під час епідемії. Вчіть дитину не торкатися очей, носа, рота немитими руками.

Прикривати ніс і рот при чханні або кашлі одноразовою носовою серветкою.

Ефективним профілактичним засобом є СОЛЬОВІ РОЗЧИНИ.

Декілька разів на день в період епідемії промивайте дитині ніс теплою підсоленої водою (1/2 чайної ложки солі на склянку теплої води). Також, можна застосовувати спеціальний спрей на основі морської води, який продається в аптеці. Звичайно, один із надійних способів уберегтися від застуди  – це використати перевірений народний засіб – ЧАСНИК, який містить активні речовини фітонциди. Для дітей, старших 3-х років, рекомендується для профілактики з’їдати 1-2 зубчика часнику в день. Молодшим дітям, які йдуть у садочок, з початком епідемії варто підвісити на тоненькій ниточці на шию зубчик часнику або порізати і покласти на тарілочку біля ліжка часник, цибулю або навіть невеликий корінець хрону, які також будуть виділяти фітонциди.

Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  Березень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Архів записів
Друзі сайту
  • Новоград-Волинська РДА
  • Новоград-Волинська районна рада
  • Відділ освіти
  • МОН України

  • Copyright MyCorp © 2024 | Створити безкоштовний сайт на uCoz